Obniżenie wysokości i sygnału krążków międzykręgowych w wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Bardzo proszę o interpretację rezonansu. Obniżenie wysokości i sygnału krążków m-k L4/L5 i L5/S1 na tle obniżenia uwodnienia- zmiany degeneracyjne, zmiany nasilone na poz. L5/S1. Zmiany degeneracyjne blaszek granicznych sąsiadujących trzonów kręgów - Modic I/II oraz zmiany zwyrodnieniowo- wytwórcze krawędzi trzonów kręgów. Szerokopodstawna wypuklina krążka m-k modelują worek oponowy, zwężają wejścia do otór m-k. Początkowe zmiany zwyrodnieniowo- wytwórcze w stawach. Będę zobowiązana. Marzena
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na dość zaawansowany etap choroby zwyrodnieniowej. Część z opisywanych zmian może być wynikiem przeciążenia kręgosłupa. Zmian te moga powoować liczne dolegliwości bólowe oraz drętwienia i zaburzenia czucia w kończynach. Warto skonsultowac się z neurochirurgiem.