Obniżenie wysokości oraz intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych krążka międzykręgowego
Badanie MR odcinka lędzwiowo-krzyżowego kręgosłupa Obniżenie wysokości oraz intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych krążka międzykręgowego L5/S1(zmiany dehdydratacyje) na poziomie L4/L5 uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego modelujące worek oponowy na poziomie L5/S1 centralno-prawoboczna przepuklina jądra miażdżystego uciskająca worek oponowy oraz modelująca korzenie nerwowe(w większym stopniu prawe) Nie trzymam moczu, niedowład stopy,ból w okolicach kości krzyżowej

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam