Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych
Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonane w sekwencji TSE i TIRM, w obrazach T1 i T2-zależnych wykazuje obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych C3/C4 i C4/C5 z obniżeniem sygnału krążków międzykręgowych świadczącym o ich dehydratacji z obecnością początkowych zmian zwyrodnieniowo-wytwórczych na krawędziach trzonów i z obecnością na poziomie C4/C5 niewielkiej centr-prawostronnej wypukliny krążka między. Widoczne wielopoz. zmiany zwyrod.-wytwór. w stawach międzykręgowych i unkowertebralnych.

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność dość zaawansowanych zmian o charakterze przeciążeniowym oraz w mniejszym stopniu zwyrodnieniowym. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga.