Obniżone libido wskutek brania tabletek antykoncepcyjnych

Nie mam ochoty na zaden seks ani czułości. Od 2 lat biorę pigułki. W ogóle nie mam ochoty, nie mam żadnych myśli na ten temat .. mój ginekolog powiedział mi ostatnio ze przyczyna nie moga być akurat te tabletki. .. cp robić?

Dzień dobry!

Ok. 1/3 kobiet stwierdza, że hormonalne pigułki antykoncepcyjne zmniejszają ich libido. Możliwa jest wtedy zmiana tabletek na inne lub całkowita zmiana metody antykoncepcji.

Brak ochoty na seks, niskie libido dotyczą jednak także dużej grupy kobiet, która nie stosuje antykoncepcji hormonalnej. Proszę osobiście skonsultować się z psychologiem seksuologiem, aby w rozmowie ocenić, czy istnieją inne możliwe źródła niż przyjmowane środki antykoncepcyjne.

Pozdrawiam!