Obniżone normy białych ciałek krwi

Witam :) robiłam badania krwi i mam napisane że mam obniżone białe ciałka krwi .. WBC 2,8 norma 4,0 -10 monocyty 0,1 norma 0,3 -0.8 GRA 44,7 norma 50-70 a za wysokie mam MCHC bo 35,2 LYM 49,4 Proszę o jakaś interpretacje tego :)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponowałbym wykonanie powtórnego badania z uwzględnieniem rozmazu ręcznego. Rzeczywiście na obecną chwilę mamy do czynienia z niedomoga układu białokrwinkowego. Przyczyny tego stanu są bardzo różne. Leukopenia może być spowodowana stresem, przemęczeniem lub niedawno przebytą infekcją wirusową. Inne, poważniejsze przyczyny, to choroby wątroby i śledziony, zatrucia (np. rozpuszczalnikami organicznymi, farby olejne, benzen), niedożywienie, przewlekłe zażywanie niektórych leków.