Obniżony nastrój i problem z przyjemnościami

Witam , od pewnego czasu mam obnizony nastroj , nic nie sprawia mi przyjemnosci , wycofalam sie zezycia spolecznego tj.chodzenia do kina , na iprezy itp , jakos inaczej odbieram swiat niż do tej pory , jestem nie spokojna odczuwam lęk przed zyciem , śmiercią , nie jestem tak oddana rodzinie jak kiedys , wszystko wydaje mi sie bezsensu , co mi jest czy do jest depresja ?

Dzień dobry,

Diagnozę lekarz może postawić wyłącznie w kontakcie osobistym.
Stąd namawiam na wizytę u lekarza psychiatry lub psychoterapeuty, którzy po osobistym zbadaniu, zaproponują stosowne postępowanie (psychoterapia i/lub farmakoterapia).

Witaj serdecznie. Przede wszystkim nie tylko lekarz stawia diagnozy ;)
Odpowiadając na pytanie - tak, to może być depresja. Jednak aby takową diagnozę uzyskać musisz udać się do terapeuty, psychologa, psychopedagoga lub psychiatry.

Najlepszą formą leczenia depresji jest terapia (u terapeuty) + farmakoterapia (psychiatra) = leczenie dwutorowe.

Pozdrawiam i zapraszam na swój blog i Facebook :)
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk