Obniżony nastrój, myśli samobójcze i lęki

Jestem po 5 pobytach w szpitalu i obecnie , mam obniżony nastruj , spowolniony , myśli o śmierci i samobójcze , lęki również , nie radzę sobie z życiem nie umiem podejmować decyzji o swoim zyciu , masę planów nie zrealizowanych , już nie chęć do życia . Na poprzednich wpisach ze szpitala wpisane objawy depresyjne a lekarz w szpitalu którym przebywam mówi że depresji nie mam że depresja nie trwa 5 lat , Jacek mam na imię lat 34

Witam
Pana objawy wskazują na zaburzenia
lękowo - depresyjne. Jednak rzetelną diagnozę
można postawić tylko podczas osobistej konsultacji
Zachęcam Pana do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu .
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana. W Pana poście odnalazłem informację o 5 pobytach w szpitalu, ale brakuje mi informacji czy kontynuował Pan leczenie po hospitalizacji, w trybie ambulatoryjnym. Oczywiście bardzo ważna jest tu diagnoza. Myślę, że temu między innymi może służyć pobyt w szpitalu by opuszczając go miał Pan wiedzę co Panu dolega a jednocześnie wskazówki (zalecenia) na wypisie jak i gdzie kontynuować leczenie. Pozdrawiam Pana

Witam serdecznie,
Opisuje Pan trudną dla siebie sytuację życiową. Pojawiające się myśli samobójcze i wyraźnie obniżony nastrój sprawiają, że zaczyna się Pan zastanawiać co się dzieje.
Najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do specjalisty (psycholog, psychoterapeuta), z uwagi na dolegliwości, które są dla Pana zagrażające. Długotrwała pomoc jednego profesjonalisty będzie pomocna w przypadku dotarcia do źródeł problemu i polepszenia funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska