Obniżony nastrój z powodu otyłości

....Jestem gruba....mam już dosyć...w ciągu miesiąca przytyłam z 20 kg...nie moge sobie z tym poradzić....nie chce mi się żyć...niemam z kim porozmawiać...każdy tylko się dziwi i śmieje pod nosem...

Witam, problem otyłości jest bardzo złożony, dlatego zachęcam Pania do konsultacji z dietetykiem i psychoterapeuta. Otrzyma Pani niezbędne wsparcie i sposoby poradzenia sobie z problemem. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Nie pisze Pani z jakich przyczyn przytyła w tak krótkim czasie.
Stąd najlepiej jak uda się Pani do lekarza POZ, który po zbadaniu może skierować Panią do odpowiedniego specjalisty (np.: endokrynolog, psychiatra).

Witam,

zastanawiam się jakie były przyczyny wzrostu wagi w krótkim czasie. Leczyła się Pani hormonalnie? Nie załamuje się Pani tylko jak najszybciej szuka pomocy u specjalistów. Należy umówić się na konsultację dietetyczną. Jeżeli ma Pani dodatkowe dolegliwości typu zaburzenia hormonalne, problemy z tarczycą to należałoby tez skonsultować sprawę z lekarzem prowadzącym i być może zmienić leki. Trudno jest mi doradzić ponieważ nie podaje Pani przyczyn wzrostu wagi. Jeżeli psychicznie jest ciężko to warto także udać się do psychoterapeuty i porozmawiać o problemach.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, jeśli powód przybrania na wadze jest dla Ciebie niejasny to udaj się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Cię na odpowiednie badania wykluczające problemy hormonalne, jednostki chorobowe itp. Powodów szybkiego wzrostu wagi może być mnóstwo i często wystarczy "rozwikłać tajemnicę przyczyny", żeby wybrać odpowiedni sposób na jej skuteczne zrzucenie. Sugerowałabym również wizytę u psychologa, który pomoże Ci w tym trudnym czasie, jak również być może "dogrzebie się" do źródła Twoich problemów (często nasze problemy z wagą "maskują" inne problemy naszej codzienności). Życzę Ci powodzenia i trzymam kciuki, Monika

Dzień dobry, nie podaje pani z jakich powodów przybrała pani na wadze. Zachęca do omówienia tego ze specjalista dietetykiem, być może zaleci on dalsze badania np. hormonalne. Jeżeli stany obniżonego nastroju będą się utrzymywać zachęcam również do kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam.