Obniżony nastrój, zmęczenie i drażliwość

Witam Od długiego czasu mam ogromny problem ze sobą, swoim życiem. Niemal nieustannie mam obniżony nastrój, jestem zniechęcona, bez energii, apatyczna często zmęczona. Zrobiłam się bardzo drażliwa. Często płaczę, wręcz zanoszę się od płaczu. Od zawsze miałam bardzo niskie poczucie własnej wartości. W moim przekonaniu do niczego się nie nadaję, nic nie potrafię. Przyszłość widzę w czarnych barwach, boję się życia. A jednocześnie pragnę zmian. Bardzo doskwiera mi samotność. Jak mam sobie pomóc?

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Dzień dobry!

Bardzo proszę osobiście skonsultować się z psychologiem i/ lub lekarzem psychiatrą, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Polecam udać się na spotkanie i podjąć współpracę z psychologiem nurtu poznawczo-behawioralnego, który pomoże Pani przepracować swoje negatywne przekonania na temat siebie i świata. Powodzenia!