Obniżony poziom leukocytów u 6-latka

Syn ma skończone 6 lat. Trzy lata temu przeszedł ospę , po którym został mu powiększony prawy migdał. W sierpniu 2013r miał obniżony poziom leukocytów (4,66) i limfocytów (38,0) i podwyższoną hemoglobinę (14,0) W styczniu br. miał ponowne badania , gdzie obniżone wyszły leukocyty -4,47 i limfocyty -36,9 , a hemoglobina na górnej granicy-14,7. Lekarz zasugerował konsultację z hematologiem. Proszę o ocenę sytuacji , czy to może związane być z białaczką lub inna chorobą. Dziękuje za odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecne wyniki nie upoważniają do diagnozy tych chorób, jednak przez internet nie można ich wykluczyć.