Obniżony poziom magnezu a stany przedomdleniowe, osłabienie, piszczenie w uszach i zaburzenia równowagi

mam obniżony poziom magnezu mimo suplementacji- dolna granica normy- czy może to wiązać się ze stanami przedomleniowymi, osłabieniem piszczeniem w uszach i zaburzeniami równowagi (gdy zamknę ozy czuję bujanie). a może to nerwica? na piszczenie i zawroty głowy biorę betaserc od 2 msc ale nie ma poprawy.utro mam próby błędnikowe w celu weryfikacji. reszta- krew, ekg, eeg w normie. neurolog nic nie widzi internista też nie. proszę o pomoc w diagnozowaniu.

Dzień dobry,

Jeżeli kilku lekarzy wykluczyło podłoże somatyczne, może warto skorzystać z pomocy psychiatry umawiając się na konsultację ?

Nerwicy nie można wykluczyć, jednak zalecałbym w przypadku takich objawów wykluczenie przede wszystkim podstaw organicznych. Jeżeli ocenia pan jednak i również negatywnie swoją kondycję psychiczną to warto równolegle udać się do psychologa.