Obniżony poziom testosteronu

Lekarz ginekolog zlecił mi badanie testosteronu i wynik okazał się 73,92 nd/dl a norma wynosi 81,00 co to może oznaczać?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam Panią serdecznie. Norma dla testosteronu całkowitego to przedział 6-86 ng/dl. ( normy mogą się nieznacznie różnić, jednak zawsze jest to przedział pomiędzy jakimiś wartościami). Pani wynik mieści się w granicach normy. Ważne jest jednak interpretowanie wyników badań w oparciu o wywiad chorobowy . Dlatego też bez znajomości celu wykonania tego badania nie mogę nic więcej powiedzieć.