Obniżony wskaźnik hemoglobiny

mam obniżony wskaźnik hemoglobiny11,5 hematokryt36,9 MCV76,2 MCH23,8 MCHC31,2 RDW15,9 co robić? CH23,2

Witam,
podane przez Panią wyniki sugerują niewielkiego stopnia niedokrwistość mikrocytarną, najpewniej z powodu niedoboru żelaza. Wskazane jest wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych takich jak: poziom żelaza, ferrytyny. W zależności od tych wyników dalsze leczenie i ew. diagnostyka po konsultacji z lekarzem

pozdrawiam
Marcin Rutkowski