Obojętność męża wobec żony

Dobry wieczór mam problem mój mąż jest wobec mnie obojętny nie przytula nie całuje krzyczy taka sytuacja ma miejsce od 2 lat wcześniej nie był taki był miły spokojnym człowiekiem przytulał całował był czuły tylko od 2 lat jest strasznie agresywny mąż ocenia relacje naszą za normalną już czasem nie mam siły się znim kłócic czasem są i dobre dni ale to mało kiedy np święta lub rocznica nasza jesteśmy po ślubie 4 lata teraz wychodzi kiedy chce czasem nie mówi gdzie idzie prosze o rade

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychoterapeutę/ośrodek w swojej okolicy, który zajmuje się terapią par / małżeńską. Niektóre tylko ośrodki oferują taką pomoc w ramach NFZ, bardziej dostępna jest prywatnie.

Witam serdecznie,

niestety trudno stwierdzić, co jest przyczyną zachowania Pani męża, bez bezpośredniej rozmowy z Pani mężem.
Wspomina Pani, że mąż krzyczy, że nie ma Pani siły się dalej z nim kłócić. Być może dochodzi do rozmów między Państwem w sytuacjach, kiedy poziom emocji jest wysoki, np. kiedy mąż faktycznie nagle wychodzi z domu, nie mówiąć gdzie idzie. Zrozumiałą reakcją w takiej sytuacji może być np. zdenerwowanie z Pani strony, co wywołuje zdenerwowanie u męża. Może warto porozmawiać nieco później, kiedy sytuacja będąca powodem zdenerwowania, nie dzieje się na bieżąco.
Proszę może "umówić" się z mężem na rozmowę. Uprzedzić, że ma ona dotyczyć Waszej relacji, Pani oczekiwań od męża, rozczarowań, o Pani odczuciach i potrzebach, które nie są zaspakajane. Pomocny, w tym jak przeprowadzać taką rozmowę może Pani artykuł https://portal.abczdrowie.pl/porozumienie-bez-przemocy.
Proszę wcześniej przygotować się, co dokładnie chce Pani powiedzieć mężowi.
Jeśli jednak to nie przyniesie oczekiwanych przez Panią efektów, proszę poszukać dla Państwa pomocy u specjalisty. Jeśli mąż się nie zgodzi na terapię, może Pani zawsze pójść sama, aby sobie pomóc w tej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Katarzyna Włoch

ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl/