Obraz budzi podejrzenie mnogich oponiaków w opisie TK głowy

Witam Mam 51 lat, proszę o interpretacje wyniku TK głowy: Hyperdensyjne ognisko o wym.20 mm x14mm przysierpowo w tylnej części płata ciemieniowego prawego ze zwapnieniami w jego obrębie, nie ulegające wyraźnemu wzmocnieniu po i.v podaniu środka kontrastowego; kolejne o podobnym obrazie i wym. ok 9 mm x 5 mm w jego bezpośrednim sąsiedztwie oraz kilka drobnych zwapniałych ognisk przy blaszce wewnętrznej kości ciemieniowej prawej. Obraz budzi podejrzenie mnogich oponiaków. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości. Prawdopodobnie konieczny będzie zabieg operacyjny.