Obraz zębów kwalifikujących się do założenia licówek

Witam. Czy możecie mi Państwo mniej wiecej przedstawić "obraz zebow pacjenta " które kwalifikuja sie do założenia licowek, ale tych ktore nie wymagają uprzedniego sZlifowania zebow ? Czy takie licowki często odpadają? Co ile należy je wymieniać ? Dziękuje.

Doradzam wizyte u stomatologa . Trudno bez zbadania Pani , oceny warunków zgryzowych odpowiedziec na zadane pytania. Konsultacja do niczego nie zobowiązuje...

Licówki to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci bardzo cienkich płatków porcelanowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów (od strony licowej - stąd nazwa). Licówki likwidują wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów sprawiając, że zęby wyglądają zdrowo i naturalnie. Zęby są szlifowane jedynie w bardzo ograniczonym zakresie. Praktycznie nie zdarza się aby odpadały. Przy odpowiedniej pielęgnacji trwałość będzie na pewno bardzo długa.