Obrzęk jądra po operacji przepukliny pachwinowej

Witam, tydzień temu miałem operacje przepukliny pachwinowej z wszyciem siatki, moje prawe jadro czyli tam gdzie była przepuklina spuchło do rozmiarów dwóch pięści , obrzęk utrzymuje się już tydzień czy to jest normalne? ponadto nadal czuję ból nie potrafię chodzić proszę o szybką odpowiedź
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przypadku takich objawów prezentowanych po okresie tygodnia od operacji polecalbym udać się do chirurga. Być może doszło do nawrotu przepukliny lub zakażenia. Jeżeli obrzęk w ostatnim czasie ( od operacji) zwiększył się nie jest to oznaka zdrowienia.
Oczywiście jeżeli obrzęk jest obecny od czasu zabiegu może wynikać on ze przejściowego stanu zapalnego.
Tak czy inaczej warto pokazać sie lekarzowi by ten mógł bezpośrednio ocenić Pana stan.

Niestety, ale po tego typu operacji dość często występuje obrzęk jądra po stronie operowanej (typowe powikłanie pooperacyjne silnie zawężonego kanału pachwinowego). Obrzęk jądra w przeciągu 2-3 tygodni systematycznie, powoli powinien się wycofać. Trzeba nosić obcisłe majtki, w czasie leżenia mieć wysoko ułożone jądra (np. mały ręcznik pod worek mosznowy), zastosować np. przeciwobrzękowo Altacet w żelu co spowoduje szybsze wycofanie się obrzęku. Oczywiście radzę też w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem (wykluczenie tworzącego się wodniaka jądra).

Witam jest Pan b."cierpliwym" człowiekiem !!! Nie wyobrażam sobie jak mógł Pan nie odwiedzić lekarza operującego mając przez tydzień "jądro" powiększone do wielkości dwóch pięści ?! . Proponuję JUTRO udać się na badanie do chirurga , który operował lub do innego ale CHIRURGA , pozdrawiam , zż