Obrzęk moszny po operacji przepukliny pachwinowej

Mam pytanie. Miałem operację przepukliny pachwinowej. Lekarz powiedział, że wszystko w porządku, ale ja dalej mam to samo co przed operacją w worku z jądrami. Co to może być? W dzień mam worek jakby spuchnięty, a wieczorem taki wiszący.

Lek. Marta Hat

Witam! Bez badania fizykalnego oraz uzupełnienia wywiadu trudno powiedzieć, z czego wynikają odczuwane dolegliwości. Jeżeli zabieg był wykonany niedawno - obrzęk moszny jest naturalnym zjawiskiem, powinien stopniowo ustępować (do 2-3 tygodniu po zabiegu). Jeżeli będzie on utrzymywać się dłużej lub gwałtowanie narastać albo zauważy Pan inne niepokojące dolegliwości należy zgłosić się na wizytę kontrolną do chirurga. Pozdrawiam