Obrzęk prostaty - jak to leczyć?

Witam serdecznie! Problem dotyczy mojego ojca, który 3 lata temu przeszedł zabieg na prostacie (rozszerzenie kanaliku). Ostatnio choroba powróciła, jest duży obrzęk w okolicy krocza, ale mocz oddaje. Lekarz rodzinny zalecił leki: Cipronex i Zoxon. Bierze je od poniedziałku, ale nie widać poprawy. Czy ojciec powinien zgłosić się do urologa? Na moje propozycje reaguje negatywnie. Kiedy opuchlizna zejdzie? Czy te leki pomogą? Nadmienię jeszcze, że przed problemem z prostatą ojciec narzekał na bole żoładka, z gorączką. Może to miało związek z prostatą? Leczył się antybiotykiem .Proszę o poradę w tej sprawie i z góry bardzo dziękuję.

ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Czy pisząc obrzęk krocza ma Pan na myśli mosznę? Choroby prostaty raczej nie dają obrzęku, zwłaszcza, że nie ma też problemu z oddawaniem moczu. Leczenie, które zalecił Pana ojcu lekarz jest dobre na chorobę prostaty, ale brak poprawy i odmienny obraz kliniczny (obrzęk, bóle żołądka, gorączka i brak dolegliwości ze strony układu moczowego) powodują, iż wydaje mi się, że problem leży gdzie indziej.

Trudno jest mi postawić jednoznaczną diagnozę bez zbadania Pana ojca, ale prawdopodobne wydają mi się:
- niewydolność serca. Czy obrzękowi krocza nie towarzyszy obrzęk nóg? Dobrze by było, aby obejrzał Pana ojca internista.
- przepuklina do środka moszny. Czy obrzęk nie jest przypadkiem większy z jednej strony? Tu z kolei przydałby się chirurg.

Konsultacja urologa byłaby również przydatna w celu ostatecznego potwierdzenia/zaprzeczenia chorobie prostaty i ewentualnemu zmianie leczenia.

Myślę, że trzeba zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty