Obrzęk śródkościa części przedniej kłykcia
Proszę o interpretcję wyników MR kolana ( wysłane w dwóch częściach: nr1: Obrzęk śródkościa przedniej części kłykcia bocznego kości udowej prawej, że ścieńczeniem chrząstki stawowej i odcinkowym zatarciem warstwy korowej (jak po urazie kompresyjnym). Mniejsza strefa obrzęku w tylnej części kłykcia przyśrodkowego tej kości i w tylnej części kłykcia bocznego kości piszczelowej, bez zmian grubości chrząstki stawowej.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu z pewnością wymagają konsultacji ortopedycznej. Czy doszło do jakiegokolwiek urazu? W obecnej sytuacji warto nie odciążać kończyny zbyt mocno, gdyż spowoduje to przedłużenie procesu rekonwalescencji.