Obrzęk stóp i dłoni oraz uczucie swędzenia

Witam! Od jakiegoś czasu mojemu mężowi ( 38 l.) puchną stopy a teraz też dłonie a przy tym ma uczucie swędzenia. Proszę o możliwie szybka odpowiedź co to może oznaczać? Pozdrawiam EWA.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza. Możliwe, że jest to wynik zaburzeń neurologicznych na tle cukrzycy. Warto wykonać podstawowe badania krwi.