Obrzęk twarzy po usunięciu krtani

Witam! mam pytanie do lekarza onkologa,dwa tygodnie temu miałem usunieta krtan,utrzymuje sie obrzek twarzy i bola mnie zeby Czy to jest normalne,czym moge sobie pomoc,co zażywac Prosze o odpwiedz

Przyczyn może być wiele, bez zbadania nie da się stwierdzić, co jest odpowiedzialne za ten stan, a tym bardziej jak można Panu pomóc. Ocena przez laryngologa, najlepiej tego, który zabieg wykonywał, byłaby w tym wypadku wskazana.