Obsesja na punkcie ciąży w 34. tygodniu

Witam. Jestem w 34 tc ciazy , nie umiem radosnie oczekiwac przyjscia synka. mysle bez przerwy, ze mu sie cos stanie. Wyniki sa zawsze dobre, na poczatku byly male problemy. Dlaczego uwazam ze sie cos stanie? Bardzo chce byc mama. Czy moje dziecko jest bezpieczne w brzuszku?Tyle sie staralam lezalam cala ciaze a teraz wstapila we mnie rezygnacja. Czy czesto zdarza sie ze dzieci umieraja od tak ? Czy przyciagam to zlymi emocjami. Pogadam o tym z polozna. Czesto odwiedzam szpitale. Mam obsesje :/

Powinna Pani porozmawiać o tym ze swoim lekarzem prowadzącym oraz rozważyć konsultację psychologa (powinien być dostępny w szpitalu). Pozdrawiam

Witam.

Warto zastanowić się co jest przyczyną Pani obaw i 'przepracować' emocje które Pani towarzyszą. Często wewnętrzna presja i chęć bycia mamą jest tak silna, że blokuje racjonalne myślenie i uniemożliwia czerpanie radości. Jeśli jest Pani pod kontrolą lekarza, nie trzeba się obawiać. W przypadku zauważenia czegoś niepokojącego, zawsze można zgłosić się na konsultację. W dobie współczesnej medycyny można wiele problemów przewidzieć i zredukować ryzyko do minimum. Jeśli jednak mimo wszystko obsesja nie ustąpi, radzę porozmawiać z kimś zaufanym lub terapeutą. Ciąża to piękny okres i nie warto marnować go na niepotrzebne zadręczanie się.

Pozdrawiam