Obsesja na punkcie partnera z powodu zdrad w przeszłości

Witam, moim problemem jest obsesja na punkcie partnera. Mam 28 lat, partner 35. Jestesmy w zwiazku od 3 lat. Po przejsciach, partner od samego poczatku nie byl ze mna szczery, zdradzal, nie traktowal zwiazku powaznie mimo ze bylismy para. Raz odeszlam,ale wrocilam dajac szanse. Jest mi ciezko stworzyc zwiazek gdyz nie moge zapomniec o wystepkach partnera.Czepiam sie o to ze np wychodzi z telefonem do toalety, spedza dlugi czas przed komputerem.Duzo tego, jak mam sobie z tym radzic?

Dzień dobry,

Być może podjęcie psychoterapii pary/małżeńskiej będzie odpowiednim krokiem w Państwa sytuacji ?
Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę/ośrodek, który zajmuje się terapią małżeńską i udać się na konsultację.

Witam,

taka trudna sytuacja, na pewno przynosi Pani wiele cierpienia nielojalne zachowania partnera, zdrada, które Pani opisuje mogły sprawić, że straciła Pani do niego zaufanie i że ma Pani trudności z wybaczeniem zdrady i doświadcza Pani obniżonego poczucia własnej wartości.
Trudno przy pomocy konsultacji online i tych kilku zdań, które Pani napisała wnioskować o sytuacji, jednak ocenia Pani siebie zbyt surowo. Mam przekonanie, że zmaga się Pani z ciągłym stresem, wynikającym z nieufności, rozpamiętywania, "odgrywania się" i obaw o przyszłość.
Proszę rozważyć podjecie psychoterapii indywidualnej ,która pozwoli Pani uprać się z trudną sytuacją i na pewno przyniesie ulgę.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz