Obsesja odchudzania i bulimia

5 lat temu bardzo schudłam w krótkim czasie, bo 20 kg. Podejrzewano u mnie anoreksję. A wszystko przez to, że czułam się gruba. Dopiero po 2 latach rozmów z psychiatrą moja waga wróciła do normy, ale nie psychika. Obsesja odchudzania nadal była. Lecz po roku od powrotu do "normy" moja obsesja powróciła. Tym razem się nie głodzę, tylko wymiotuję. Powiedziałabym, że to bulimia, lecz nie opycham się jedzeniem, wręcz przeciwnie jem niewiele. Czy to jest jakaś odmiana bulimii, czy może coś innego?

Witam Panią,

co by to nie było musi Pani wrócić na terapię i ponownie podjąć leczenie. Proponuje psychoterapię grupową i zmianę psychologa. Anoreksja i bulimia to bardzo poważne choroby i sama Pani sobie z nimi nie poradzi.
Podejrzewam u Pani anoreksje bulimiczną.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry, pisze pani "po dwóch latach rozmów z psychiatrą" - czy psychiatra był psychoterapeutą, czy była to terapia zaburzeń jedzenia? Zachęcam panią do jak najszybszego rozpoczęcia terapii u psychoterapeuty zajmującego się tego typu zaburzeniami. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę poszukać w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie w takiej formie. Bądź rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania - np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie, IPiN w Warszawie.

Witam.Z tego co Pani pisze są to typowe objawy bulimii.Moze zdarzyć się ze zaburzenia jedzenia przechodza od objawow anoreksji do objawow bulimii.Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą bo jak sama Pani podaje objawy trwają już długo i niepotrzebnie obniżają jakość Pani życia i wciąż Panią martwią.