Obumarła ciąża a test ciążowy pozytywny

Jeśli jest prawdopodobieństwo obumarłej ciąży to czy jeśli zrobię test ciążowy i wyjdą 2 kreski to czy płód jest żywy ? Czy test bez względu na to wyjdzie pozytywny...

Witam.
Test ciążowy wykrywa wyłącznie odpowiednie stężenie hormonu beta HCG który wytwarza zarówno żywy zarodek, jak i (przez pewien czas po obumarciu) martwy. Nie jest to zatem wyznacznik życia zarodka.
Pozdrawiam