Obustronne boczne wypukliny tarcz międzykręgowych

proszę o interpretację mojego rezonansu. obustronne boczne wypukliny tarcz m/kręgowych L3-L4i L4-L5 spłycają w częściach dolnych otwory m/kręgowe na tych poziomach z możliwym nieznacznym modelowaniem korzeni nerwowych na poziomie L4-L5.niwielka nierówność górnej blaszki trzonu kręgu L3.pojedyńcze ognisko 6mm(wysokosygnałowe w obrazach T1 i T2-zależnych)w przedniej części trzonu Th12-ognisko stłuczenia?niweielki naczyniak?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Tego typu patologie mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczony jest zabieg operacyjny.