Obustronnie niewielka nadbudowa krawędzi górnych panewek
Proszę o odczytanie i wytłumaczenie wyniku rtg stawów biodrowych. Obustronnie niewielka nadbudowa krawędzi górnych panewek. ???

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Witam Pana serdecznie,
opisany obraz rtg może świadczyć o niewielkim zwapnieniu obrąbka stawu biodrowego. Jeżeli nie towarzyszy temu zwężenie szpary stawowej stawu biodrowego w miejscu występowania tego obrąbka to nie ma to znaczenia klinicznego tzn. nie powinno wywoływać dolegliwości bólowych. Jeżeli bóle jednak występują należy szukać innej przyczyny bólu tej okolicy.