Obwinianie partnera w związku

Witam! Co mam zrobić mój chłopak obwinia mnie o to ze nie dopilnowałam żeby się zabezpieczyć ,w tej chwili nasze relacje są dziwne.W każdym razie kto jest odpowiedzialny (bardziej) jeśli chodzi o zabezpieczanie się ,wiem ze oboje ale kto powinien tego jednak bardziej pilnować Dziękuję.Pozdrawiam.

Witam,
trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Warto poruszać temat zabezpieczenia przed ewentualną ciążą z partnerką/-erem zanim dojdzie do współżycia, ustalić jakie zdanie w tej kwestii mają obie strony. Myślę, że nie ma osoby w związku, która powinna tego bardziej pilnować. Natomiast proszę pamiętać, ze konsekwencje zajścia w ciążę przede wszystkim najbardziej odczuwa kobieta i w pierwszej kolejności to jej świat staje na głowie.

oboje.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Relacje intymne i ich konsekwencje są sprawą obojga partnerów. Oboje biorą odpowiedzialność za swoje działania i ich konsekwencje. Przerzucanie się odpowiedzialnością nie przyniesie rozwiązania, szczególnie, że decyzje podjęli Państwo wspólnie (zakładając, że nie był to gwałt na żadnej ze stron). Lepiej skupić się na poszukiwaniu możliwości poradzenia sobie w tej sytuacji, w jakiej się Państwo znaleźli.