Obwisły brzuch po odchudzaniu - jak się go pozbyć?

Witam, pytanie stare jak świat i Internet pęka od podobnych, ale co człowiek, to inny przypadek. W wieku 20/21 lat schudłem około 25 kg (obecnie ważę 65 kg, 182 cm wzrostu, mam 23 lata, efektu jo-jo nie było, jestem wytrwały :)) i mój metabolizm na tyle się "wyprostował", że nie mam najmniejszych problemów z utrzymaniem wagi). Z osoby o znacznej nadwadze stałem się szczupły. Całym problemem jest obwisły brzuch. Czytam wiele opinii i boje się, że jak już ta skóra się nie wstąpiła tuż po odchudzaniu, to nic mnie nie czeka, tylko operacja. Przez dwa lata ignorowałem ten problem, ale już nie mogę! Nie jest to brzuch, który wystaje i znacznie wylewa się, noszę rozmiar S (rzadko M, preferuje obcisłe ubrania), ale na plaży nie byłem od 10 lat. Podczas odchudzania stosowałem ostrą dietę, ale nie stosowałem ćwiczeń i stąd ten bagaż, tak myślę. Czy ostre ćwiczenia są w stanie zniwelować ten problem (plus ujędrniające kosmetyki) czy tylko interwencja chirurgiczna? Pozdrawiam serdecznie, Konrad
23 LAT ponad rok temu

Witam,

Niestety nie mam możliwości wizualnej oceny problemu, o którym Pan pisze.
Myślę jednak, iż rozwiązanie oparte na chirurgii to ostateczność (jeśli pozostałe środki zawiodą, a będzie Pan odczuwał negatywne emocje związane z brakiem akceptacji ciała).
To, co może Pan wypróbować to:
- codzienne masaże (także z użyciem szorstkiej rękawicy),
- stosowanie preparatów ujędrniających,
- regularne ćwiczenia (proponowałabym pod okiem trenera),
- ciepło-zimne natryski (poprawiają napięcie skóry).

Proszę się nie załamywać.
Będzie dobrze :)
Pozdrawiam ciepło