Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obwodowe tylne bulging krążka międzykręgowego

Witam.Prosiłabym o interpretację rezonansu magnetycznego,gdyż walczę z ogromnym bólem kręgosłupa promieniującym do nóg od września.Opis: obniżenie krążka m/k na poziomie L5-S1.Na poziomie L3-4-5 obwodowe tylne bulging krążka m/k.Ucisk worka oponowego,zwężenie otworów międzykręg.obustronne.Delikatny ucisk n.korzeniowych L4-5.Wypukliny krążka L5/S1 w obębie tkanki tłuszczowej epiduralnej z cechami ucisku worka oponowego.Zwężenie kanałów m/k obustr.Worek dodatkowo uciśnięty obustr.więzadła żółte.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy