Obwodowe tylne bulging krążka międzykręgowego
Witam.Prosiłabym o interpretację rezonansu magnetycznego,gdyż walczę z ogromnym bólem kręgosłupa promieniującym do nóg od września.Opis: obniżenie krążka m/k na poziomie L5-S1.Na poziomie L3-4-5 obwodowe tylne bulging krążka m/k.Ucisk worka oponowego,zwężenie otworów międzykręg.obustronne.Delikatny ucisk n.korzeniowych L4-5.Wypukliny krążka L5/S1 w obębie tkanki tłuszczowej epiduralnej z cechami ucisku worka oponowego.Zwężenie kanałów m/k obustr.Worek dodatkowo uciśnięty obustr.więzadła żółte.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon