Ocena wyniku MR kręgosłupa
Prosze o ocenę wyniku. MR. W dolnym odc lędźwiowym wrodzony dość wąski wymiar kostnego ograniczenia kanału kręgowego. l4-l5 widoczna szerokopodstawna i obwodowa protruzja krążka wewnątrzkanałowo modelująca worek oponowy i ograniczająca wymiar ap kanału kręg. L5-S1 niewielka tylna protruzja krążka przyśrodkowo dokanałowo na gł 2,5mm wpuklajaca sie glownie w nadtwardówkową tkankę tłuszczowa bez redukcji plynowej rezerwy okolokorzeniowej. Wariantowe kątowe zagięcie kości guzicznej.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.