Ocenianie dziecka z ADHD przez nauczycieli

Witam ,mam syna 15 lat jest w gimnazjum 2 klasa ma ADHD bardzo źle się uczy ma na koniec 4 zagrożenia i prawdopodobnie nie przejdzie do 3 klasy chcę powiedzieć że już w podstawówce powtarzał 2 klasę ) i czy nauczyciele mogą dać mu szansę na poprawienie ocen jeszcze teraz kiedy już konferencja za trzy dni czy mogą obniżać mu oceny bo ma prawie same jedynki ze ścisłych przedmiotów?

Wiele zależy od diagnostyki i posiadania odpowiednich zaświadczeń stwierdzających trudności oraz dających podstawę do ponownego ocenienia ucznia. Wpływ na to miałaby także motywacja syna oraz nauczyciel lub kilku nauczycieli, z którymi ma dobry kontakt, jest w dobrych relacjach i radzi sobie z przedmiotami (mógłby wesprzeć jego starania, podkreślając atuty syna).