Ochrona antykoncepcyjna podczas przyjmowania tabletek placebo

Kończę pierwsze opakowanie tabletek Daylette. Dokładnie przestudiowałam ulotkę, jednak wciąż mam wątpliwości co do ochrony podczas brania tabletek placebo. W czasie przyjmowania pigułek nie zapomniałam o żadnej, zawsze o tej samej porze, żadnych rewelacji ze strony układu trawiennego, żadnych antybiotyków i innych leków, więc teoretycznie jestem zabezpieczona. Nie rozumiem tylko na czym polega ta ochrona? Kiedy zapomni się pigułki czynnej jest ryzyko ciąży, a w czasie placebo nie? Dlaczego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to okres kiedy w organizmie zachodzą zmiany wynikające z odstawienia hormonów. Warto jednak zaznaczyć iż jest Pani chroniona w okresie przerwy jedynie pod warunkiem rozpoczęcia kolejnego opakowania bez opóźnienia.