Ochrona przed zatruciem alkoholem

Witam . Mam pytanie dotyczace kaca.Zblizaja sie jutro swieta i chciala bym sobie wypic jakis alkohol .Jak uchronic sie przed kacem badz jak rano sie mozna podratowac tyle co czlowiek sie naczyta o tym wszystkim jak zneutraluzowac albo jak sie zabezpieczyć przed kacem.Niestety musze przyznac ze tydzien temy bylam na weselu i jak by nie patrzec pilo sie 2 dni i dostalam chyba zapalenia zoladka bo kreci mi sie od paru dni w glowie i jedtem"otepiala" i do tego bol żołądka. WIEC PIC W ŚWIĘTA?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji nie należałoby pić alkoholu. Dodatkowo warto wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi.