Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ociężałość i podejrzenie depresji po porodzie

Witam serdecznie. Mam problem. Odkąd urodziłam dziecko nie najlepiej się czuję. Czuję się ociężała , nic mnie nie bawi , rzadko się uśmiecham. Gdybym mogła to bym cały czas płakała. Czy to depresja ? Jak to leczyć ? Z góry dziękuje za odpowiedź
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Powikłania poporodowe

Witam serdecznie,
Trudno jednoznacznie dokonać diagnozy przez internet mając tak niewiele danych. Na pewno warto przyjrzeć się bliżej temu, co się z Panią dzieje i skorzystać z pomocy specjalistów w celu dokonania diagnozy i uzyskania pomocy. Leczenie zależy od diagnozy. Polecam wizytę u psychiatry. Obniżony nastrój, przemęczenie, złe samopoczucie mogą być objawami reakcji adaptacyjnej na nową niełatwą sytuację jaką jest urodzenie dziecka. Reakcja adaptacyjna to nie do końca to samo co depresja. Takie objawy mogą też wiązać się ze zmianami hormonalnymi po ciąży i porodzie. W tej sprawie można porozmawiać z lekarzem rodzinnym/ginekologiem (np. warto zbadać poziom TSH).
Pozdrawiam

0

Trudno z opisu odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli od porodu minął miesiąc to powinna Pani skonsultować się z psychologiem.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy