Oczekiwanie na wynik badania na kiłę i strach

Witam. Jestem w związku homoseksualnym, mam 21 lat. Mój partner miał dziwne dolegliwości, więc zrobił różne testy i została wykryta kiła. Aktualnie od kilku dni leży w szpitalu i dostaje antybiotyk kroplówką. Oczywistym jest, że i ja zrobiłem badania krwii, wynik wyszedł niejasny i niestety muszę czekać kolejnych kilka dni na wyniki. Bardzo się boję i nie mogę przez to spać od dwóch dni... Jestem zmęczony, nie mam na nic siły, nie mogę nawet jeść.

Strach przed diagnoza jest naturalny i bardzo częsty wśród ludzi. Ważne jest, że kila jest uleczalna,a w związku z tym nie musi się Pan obawiać tego "co będzie po diagnozie". Myślenie o konsekwencjach w tym wypadku podburza pana stres. Pozdrawiam