Oczyszczanie jelita

Witam! Chciałabym zapytam o oczyszczanie jelita grubego. Właśnie przeczyłam artykuł o hydrokolonoterapii – płukanie jelita grubego. Jakoś nie jestem przekonana i dlatego chciałbym poznać opinię lekarza w tej sprawie. Czy są jakieś naturalne sposoby? Moje znajoma dostała przepis od dietetyka na koktajl oczyszczający: - 1 obrana cytryna - 1 łyżka siemienia lnianego niemielonego - 1 łyżka dyni niełuskanej - 1 płaska łyżeczka kurkumy Kamis - szklanka lub więcej wody mineralnej niegazowanej Wszystko zmiksować blenderem, w razie złego smaku można dodać trochę miodu lub jakieś owoce. Podobno trochę podrażnia gardło, to siemię jest niemielone i dynia niełuskana. Pić należy przez miesiąc co drugi dzień. Co Państwo sądzą o tym koktajlu? Dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam!

Myślę, że spożywanie jedynie koktajlu przez 14 -15 dni w miesiącu może grozić niedoborami składników pokarmowych. Polecałabym przeznaczenie 1-2 dni na dietę bazującą na sokach owocowo-warzywnych (najlepiej własnoręcznie przygotowanych).
Może Pani pić także napary ziołowe.

Płukanie jelit to zabieg mechaniczny, ingerencja w ciało człowieka. Proszę o tym pamiętać. Myślę, że istotne jest także ryzyko zaburzenia mikroflory jelitowej.

Jeśli planuje Pani taki zabieg, proszę skonsultować się z lekarzem, który ma dostęp do Pani danych i będzie w stanie powiedzieć, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do hydrokolonoterapii.

Pozdrawiam