Od 2 miesięcy stosuję swoją dietę i schudłam już 5 kg

Ważę 70 kilo i mam 160 wzrostu i 14 lat. Wiem ze mam nadwagę. Dlatego od dwóch miesięcy stosuje swoją dietę i schudłam już 5 kilo w dwa miesiące. Nie jestem na nic chora i bardzo rzadko choruje. Stosuję dietę 1000 kalorii. Mój jadłospis przez ostatnie dwa miesiące : O siódmej rano śniadanie: płatki fitness z mlekiem LUB 2 kanapki z chlebem ciemnym pełnoziarnistym i sałatą/ ogórkiem | 200 kcal O 13 w szkole jem owoc zazwyczaj jabłko lub pomarańcze | zazwyczaj 50 kcal O 16 obiad, znaczy on jest zawsze mało kaloryczny: 3 kanapki z serkiem topionym i chlebem ciemnym pełnoziarnistym LUB owsianka 0 17 owoc 0 17.30 jogurt, jednak nie zawsze jem kolacje Przestrzegam godzin , staram się jeść zawsze o tej samej. Dużo ćwiczę przez 10 minut intensywnie skacze na skakance, wieczorem robię 200 brzuszków Nie jem słodyczy. Czy jeśli będę tego przestrzegać mam szansę schudnąć 15 kilo, ewentualnie co zmienić w diecie

Witaj,

tak drastyczna dieta (1000 kcal) jest przeciwwskazana w Twoim wieku, może być szkodliwa dla Twojego zdrowia. Dodatkowo, duże ograniczenie kalorii tylko na początku jest skuteczne, z biegiem czasu tempo przemiany materii bardzo zmniejszy się, co spowolni tempo pozbywania się zbędnych kg. Z kolei jak wrócisz do normalnego odżywiania to najprawdopodobniej bardzo szybko kilogramy wrócą.

Dziennie powinnaś dostarczać organizmowi minimum 1800 kcal.

Co jeszcze powinnaś zmienić w swojej diecie:
- jeść więcej warzyw, ogranicz jedynie ilość gotowanej marchewki i buraków, no i oczywiście ziemniaków. Warzywa są bardzo niskokaloryczne, zawierają dużo błonnika, a także witaminy i minerały
- jeść więcej produktów białkowych (chude mięso, ryby, jaja, produkty mleczne)
- jeść ciepły posiłek
- zmniejszyć przerwę pomiędzy I a II śniadaniem - optymalnie jeżeli będziesz jadła co 3 godziny, wówczas organizm najlepiej gospodaruje dostarczoną energią. Posiłków nie można opuszczać, również kolacji
- wybierać głównie produkty nieprzetworzone (chleb pełnoziarnisty - przy tym pozostań, ale płatki fitness zamień na zwykłe płatki zbożowe tj. owsiane)
- nie piszesz nic o płynach - powinnaś dziennie pić min. 1,5-2 litry wody
- ważne też żebyś się dobrze wysypiała
- co do aktywności fizycznej to przede wszystkim powinnaś zwiększyć ilość ćwiczeń aerobowych (np. szybki marsz, pływanie, łyżwy itp). Więcej o ćwiczeniach znajdziesz na www.www.abccwiczenia.pl

Zachęcam Cię do poczytania na temat zdrowych nawyków żywieniowych:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania,
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki,
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Podsumowując - koniecznie zwiększ ilość kalorii, bo jesz za mało, co może zaszkodzić Twojemu zdrowiu, a dodatkowo efekt jo jo jest bardzo prawdopodobny.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska