Od czego może być podwyższona bilirubina całkowita?

Witam chciałabym się dowiedzieć od czego może być podwyższona bilirubina całkowita i neutrofile ? w badaniu bilirubiny wyszło mi że mam dwa razy podwyższoną. Czy te oba badania mają ze sobą coś wspólnego ? Mam 18 lat.

Lek. Paweł Szadkowski

Podwyższone stężenie bilirubiny całkowitej może oznaczać hemolizę wewnątrznaczyniową, hiperbilirubinemie wrodzone, marskość wątroby, toksyczne uszkodzenie wątroby, zespół budda i chiariego, kamicę przewodową, zapalenie dróg żółciowych, nowotwory dróg żółciowych. Natomiast jeśli wykonała Pani cały panel wątrobowy (AST, ALT, GGTP, ALP) i te wyniki są w normie wymienione wyżej przyczyny są mało prawdopodobne. Izolowana hiperbilirubinemia może występować np. w zespole Gilberta. Proszę za jakiś czas powtórzyć badania, razem z całym panelem wątrobowym i morfologią krwi.
Nie podała Pani wyniki neutrofilii, więc ciężko powiedzieć, jak zinterpretować ich podwyższoną ilość.