Od czego zacząć leczenie depresji?

Kiedy już stwierdziłam, że mogę mieć depresję, co mam zrobić? Udać się do lekarza rodzinnego? Bo nie stać mnie na pójście prywatnie do psychologa. Chyba lekarz rodzinny powinien wypisać mi skierowanie do poradni...? Bo w mojej sytuacji odpada też rozmowa z psychologiem szkolnym, nie zdobędę się na to. Dodam, że mam 17 lat.

Witaj!

Sugerowałabym, abyś wybrała się do Poradni Zdrowia Psychicznego, specjalizującej się w leczeniu dzieci i młodzieży. Ze względu na fakt, że jesteś niepełnoletnia, specjalista w poradni może poprosić, abyś na pierwszą wizytę przyszła z jednym z rodziców.

Z moich informacji wynika, że do poradni nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego, ale dla pewności zadzwoń do poradni i zapytaj.

Pozdrawiam.