Od czego zacząć odchudzanie przy pracy kierowcy?

Witam mam 18 lat i jestem mezczyzna mam 179cm wzrostu byłem normalnym chłopakiem chudym bez zadnej nadwagi wazylem okolo 68 kg od jakiś 7 miesecy zaczalem prace jako kierowca i można powiec ze jestem prawie caly czas za kolkiem i prowadze i w sumie tylko jem jem i jem ... jestem na siebie teraz zly dziś gdy spojrzałem w lustro to już nie jestem tym chłopakiem tylko widać ze przytylo mi się waze już 82 kg i mam większy brzuch i pupe :) chciałbym cos z tym zrobić i wziasc się za siebieodczego zacz

Witam,

warto wprowadzić odpowiednio zbilansowaną dietę, która umożliwi utratę masy ciała i będzie dostosowana do Pana parametrów.

Poniżej zamieszczam podstawowe zalecenia.

1. Spożywanie 5 posiłków dziennie (śniadanie bezpośrednio po przebudzeniu, natomiast kolacja około 2-3 godziny przed snem).
2. Białko pochodzące z produktów mlecznych, (np. jogurt naturalny, ser twarogowy, mleko, kefir) mięsa (chude gatunki mięs np. drób), ryb oraz jaj.
3. Tłuszcze, głownie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (omega- 3 oraz omega-6), których źródłem są oleje roślinne (spożywane na surowo np. jako dodatek do sałatek) oraz np. pestki dyni, nasiona słonecznika, migdały, orzechy.
4. Węglowodany pochodzące np. z pełnoziarnistego pieczywa, razowej mąki ( np. mąka orkiszowa), brązowego ryżu, pełnoziarnistych makaronów.
5. Spożywanie warzyw oraz owoców, które są źródłem wielu witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
6. Wypijanie wody około 1,5- 2 l/ dobę.
7. Aktywność fizyczną !

Zapraszam na konsultacje online, https://www.facebook.com/FITamina.92?ref=hl gdyż do ułożenia odpowiedniego jadłospisu niezbędna jest indywidualna porada dietetyczna.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec

Witam, Tak jak Pan zauważył siedzący tryb życia może spowodować nadmierne gromadzenie się kilogramów. Warto zatem zadbać, aby mimo wszystko znaleźć czas na aktywność. Nawet jeśli to ma być 30 min dziennie, to i tak warto- wówczas organizm zacznie szybciej pracować, a tym samym masa ciała powinno spaść. Najważniejsza jest jednak dieta, prawidłowe odżywianie. Dobrze by było aby posiłki które spożywa Pan w pracy zawierały odpowiednią ilość tłuszczu, białka oraz węglowodanów. W tym celu warto udać się do specjalisty- dietetyka.
Pozdrawiam serdecznie
Paulina Brzuskiewicz
www.psychodietetyk.org

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska