Od czego zależy zabieg łyżeczkowania?

Jestem po dwóch poronieniach, 2 razy miałam wyłyżeczkowanie, a inni nie muszą mieć, tylko samoistnie poronią.
Dlaczego tak się dzieje, od czego to zależy?
Proszę o pomoc!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Przykro mi z powodu Pani strat. Zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy po poronieniu wykonujemy „standardowo”, jeśli do straty ciąży doszło po 8 tygodniu. Nierzadko jednak lekarze decydują o wykonaniu go również wcześniej, jeśli podejrzewają, że jama macicy nie jest całkiem oczyszczona (np. jeśli krwawienie przedłuża się).
Pozdrawiam ciepło i życzę powodzenia!