Od czego zależy zmiana strefy?

Witam, mam pytanie odnośnie szkieł korekcyjnych. Szkła, które obecnie noszę to: OP strefa -1,5 : cylinder -0,5 : oś 5 : odl.źrenic 30 OL strefa -0,75 : cylinder -3,0 : oś 180 : odl.źrenic 30 Natomiast szkła, które zleciła mi teraz Pani okulistka są następujące: OP strefa -1,0 : cylinder -1,0 : oś 10 : odl. źrenic nie jestem w stanie odczytać OL strefa -0,5 : cylinder -3,5 : oś 180 Moje pytanie brzmi od czego zależy zmiana strefy? Z mojego punkty widzenia wygląda to tak jakby szkła przepisane od Pani okulistki były słabsze, chociaż nie mogę tego kwestionować gdyż zwyczajnie się na tym nie znam. Chciałabym więc zapytać i prosić o jakąś interpretację, gdyż nie chciałabym dobierać sobie gorszych szkieł jeśli ktoś się pomylił. Na wizycie nie byłam zbyt przekonana do tego wyboru dlatego zwracam się o poradę tutaj. Mam 28 lat i okulary korekcyjne noszę 8lat.

Szanowna Pani, niestety nie potrafię pomóc. Najlepiej będzie jak zasięgnie Pani opinii drugiego okulisty. Serdecznie pozdrawiam