Od kiedy liczyć zapłodnienie?

Jak mam wytłumaczyć dla chłopaka, że lekarz liczy tygodnie inaczej. Nie dowierzasz że jestem zaplodniona przez niego. On liczy od dnia stosunku, a lekarz od dnia pierwszej miesiączki. Kochalismy się 1 listopada i chłopak wyliczył że to jest trzeci tydzień. A lekarz wyliczył mi 5 tydzień.

Istnieje wiele stron internetowych poświęconych ciąży, w których wskazuje się na liczenie wieku ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jeżeli chłopaka to nie przekonuje, może powinien towarzyszyć Pani na kolejnej wizycie u ginekologa, by zapytać o to specjalistę? Odsyłam również do artykułu nt. wyznaczania wieku ciąży i terminu porodu, gdzie wielokrotnie pojawia się ostatnia miesiączka jako punkt odniesienia. Pozdrawiam.
https://www.mp.pl/pacjent/ciaza/przebiegciazy/61966,jak-ustalic-wiek-dziecka-i-termin-porodu