Od kiedy tabletki antykoncepcyjne wykazują skuteczność?

witam, mam pytania czy tabletki antykoncepcyjne sa naprawde skuteczne? i czy po tygodniu ich brania mozna sie kochac bezpiecznie , biorac tabletke 1 dnia okresu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskaźnik Pearla dla antykoncepcji hormonalnej wynosi wg różnych źródeł 0,5-1. Oznacza to, że na 200 kobiet stosujących prawidłowo tę metodę antykoncepcji 1-2 zajdą w ciążę.
Biorąc tabletki od 1 dnia cyklu, od samego początku nie trzeba stosować dodatkowej antykoncepcji. Tak, jest Pani zabezpieczona.