Od kiedy zaczną działać moje tabletki?

Witam, Biorę od 1 dnia cyklu (27 września) tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20. Są to moje pierwsze tabletki i każdą z nich przyjęłam o określonej godzinie. Chciałam zapytać od kiedy one zaczynają "działać". Na ulotce, jest napisane, ze działają po 7 dniach stosowania, mój ginekolog radził po miesiącu odstawić prezerwatywy. Czy mogę już teraz współżyć bez mechanicznego zabezpieczenia? Czy możliwy jest "finał" w środku? Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Tabletki działają już podczas pierwszego cyklu, może Pani współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia i bez stosunku przerywanego.