Od którego tygodnia ciąży można odczuć ruchy maleńswa?

Witam.
Obecnie jestem w 18 tygodniu i 2 dniu ciąży. Martwi mnie to, że jeszcze nie czuję ruchów maleństwa. Do tej pory wieczorami czułam przelewanie, bulgotanie przez jakieś dwa tygodnie. Teraz objawy te minęły. Czy wszystko jest w pożądku?

Witam serdecznie.
Pierwsze ruchy płodu kobieta zaczyna odczuwać od około 20 tygodnia ciąży. Początkowo są one mało intensywne i mogą przypominać perystaltykę jelit. Odczuwanie ruchów jest cechą bardzo indywidualną, zależy położenia płodu, lokalizacji łożyska, grubości tkanki tłuszczowej kobiety, ilości płynu owodniowego. W razie wątpliwości proszę wykonać badanie USG, które pozwoli dokładnie określić stan i rozwój płodu.