Od trzech lat kocham pewnego chłopaka - co dalej?!

Jestem dziewczyną w wieku 19 lat. Od trzech lat kocham chłopaka, który chodzi ze mną do liceum. Przez te trzy lata flirtowaliśmy, spotykaliśmy się, momentami była cisza, a później znów wzajemny zachwyt. Ostatnio, niestety, on przestał zwracać na mnie uwagę, a ja zorientowałam się, że naprawdę go kocham. Nie chcę być z kimś innym, chcę tylko jego. W ciągu tych trzech lat próbowałam być z innymi, ale mi nie wychodziło, bo cały czas porównywałam innych do niego. On jest moim ideałem. W tym roku kończę szkołe i nie chcę wiedzieć, co będzie dalej... Nie będę miała już z nim kontaktu, a ja nie potrafię bez niego funkcjonować! Może powinnam wszystko mu powiedzieć, ale jeśli mnie odtrąci, nie wiem, jak to przeżyję. Co mam zrobić?! Proszę o radę!

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
proponuję Ci, żebyś porozmawiała szczerze z chłopakiem. Być może to, co było między Wami kiedyś, miało dla niego inne znaczenie, niż miało/ma dla Ciebie. Warto, żebyście poznali swoje wzajemne oczekiwania i potrzeby. Możliwe jest, że chłopak nie odwzajemni Twoich uczuć. Z pewnością będzie to bardzo bolesne dla Ciebie, ale myślę, że lepsze niż tkwienie w niepewności i domysłach.
Porozmawiaj z przyjaciółką lub inną zaufaną osobą, być może wtedy łatwiej będzie Ci spojrzeć na Twoje rozterki z innej perspektywy. Najlepiej, żeby była to osoba, która dobrze zna Was i całą sytuację. Postaraj się również poświęcić trochę czasu sobie, rozwijaj swoje pasje i spotykaj się ze znajomymi. Jeśli na jakiś czasu oderwiesz się od problemu, być może zyskasz więcej przestrzeni na podjęcie decyzji.
Pozdrawiam serdecznie