Odbudowa jedynki materiałem światłoutwardzalnym

Drodzy Państwo, czy jeżeli miałam odbudowana jedynkę po jej złamaniu materiałem swiatloitwardzalnym, i po 5 dniach lekko czuć przy nadgruzaniu, to czy to jest normalne ? Czy to wypełnienie może wypaść ? Dziękuje bardzo. Przy okazji Wesołych Świat życzę ;)

Witam.
Przyczyn dolegliwości bólowych może być kilka ( nie znam przyczyny powstania złamania): minimalnie za wysoko w zgryzie, dolegliwości bólowe związane ze stanem zapalnym miazgi. Ból wcale nie oznacza że wypełnienie może wypaść. Mam nadzieję ,że stan który Pani opisała to tylko tkliwa zębina i tego Pani życzę na Święta.
Pozdrawiam

Byc może wypełnienie jest za wysokie i wymaga dopasowania do zgryzu. Radze udac się do stomatologa i sprawdzić to. Czy może wypaść ? Trzeba bardzo uwazac na takie zęby ,nie nagryzać nic twardego. Szczególnie gdy sa przeciążone w zgryzie..
Wesołych Świąt !!

Po odbudowie ząb może reagować. Powinno się to uspokoić. Podczas kontroli należy sprawdzić czy nie jest za dużo materiału kompozytowego, możliwe że wystarczy korekta wypełnienia i dolegliwości znikną.